پارک علم و فناوری در دانشگاه آزاد اسلامی تهران احداث می‌شود

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد گفت: با توافق انجام شده با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پارک علم و فناوری تهران احداث می‌شود.
به گزارش خبرگزاری فارس از قوچان، ابراهیم واشقانی فراهانی صبح امروز در حاشیه بازدید از مجتمع دانشگاه آزاد واحد قوچان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در ارائه طرح‌های پژوهشی درون دانشگاهی وضعیت مناسبی دارد، اما رویکرد امروز حرکت به سمت اجرای پروژه‌های برون دانشگاهی است.
وی افزود: متناسب با ظرفیت موجود از نظر هیئت علمی، امکانات آزمایشگاهی و دانش انباشته شده در سطح دانشگاه‌ها متاسفانه طرح‌های پژوهشی برون دانشگاهی وضعیت مطلوبی ندارد.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی با یادآوری این موضوع که با تعامل نزدیک میان دستگاه‌های اجرایی و صنعت با دانشگاه سهم پروژه‌های برون دانشگاهی باید افزایش پیدا کند، گفت: دانشگاه آزاد در حال حاضر طی برنامه سه ساله خود به دنبال افزودن ۱۰۲ مرکز رشد جدید به ۴۸ مرکز رشد مصوب شده خود بوده تا ۳۸۸ واحد فناور را به حداقل ۸۰۰ واحد طی سه سال آینده برساند.
وی با بیان اینکه با توافق انجام شده با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پارک علم و فناوری تهران احداث می‌شود، تصریح کرد: ایجاد پارک‌های علم و فناوری در سطح دانشگاه‌ها سبب گسترش شعبه‌های آن در سطح استان‌ها و ایجاد پارک‌های علم و فناوری به صورت مستقل می‌شود.
واشقانی فراهانی تأکید کرد: امروز باید فرهنگ کارآفرینی در کنار آموزش به دانشجویان پیاده‌سازی شود تا دانشجو پس از دانش‌آموختگی به سمت ایجاد کار و اشتغال‌زایی حرکت کرده و آن را یک اولویت برای خود بداند.
وی بیان کرد: دانشگاه آزاد باید برای برطرف کردن مشکلات شهر در خدمت مردم باشد و آلودگی زیست محیطی شهرستان قوچان باید توسط دانشگاه آزاد این شهرستان بررسی و حل شود.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد با اشاره به این که دانشگاه آزاد یکی از مراجع تعیین صلاحیت شرکت‌های دانش‌بنیان شناخته شده است، خاطرنشان کرد: به تمام واحدهای دانشگاه آزاد در سطح هیئت امنای استان اجازه داده شده تا ۳۵ درصد هزینه شرکت‌های دانش‌بنیان را بپذیرند و این زمینه برای حمایت مالی و قانونی فراهم شده است.
وی عنوان کرد: دانشگاه آزاد بودجه اختصاص داده شده به امور پژوهشی را سال قبل هشت درصد قرار داده که امیدواریم در سال ۹۴ به ۱۰ درصد افزایش پیدا کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>