توسعه شرکت های دانش بنیان در شرایط پسابرجام مورد توجه قرار گیرد

رییس دانشگاه آزاد شهرری گفت: توسعه شرکت های دانش بنیان از طریق همراهی واحدهای صنعتی دولتی و غیردولتی، یکی از اقداماتی است که در شرایط پسابرجام باید موردتوجه قرار گیرد.
به گزارش روز شنبه گروه فرهنگی ایرنا، حجت الاسلام فرج الله موسوی اظهار داشت: یکی از مهمترین اقداماتی که دانشگاه آزاد اسلامی باید در شرایط پسابرجام انجام دهد، توسعه شرکت های دانش بنیان، راه اندازی مراکز رشد، کاهش وابستگی به شهریه دانشجویی و افزایش پذیرش دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی،وی با اشاره به اقدامات واحد یادگار امام شهرری برای تحقق این اهداف افزود: این واحد، ۳۱ مرکز در حوزه توسعه شرکت های دانش بنیان راه اندازی کرده که به واسطه آن رتبه اول کشور را کسب کرده است.
موسوی ادامه داد: این مراکز بیشتر در حوزه تولیدات صنعتی گروه کشاورزی، فنی مهندسی و معماری است. اگر در شرایط پسابرجام، واحدهای صنعتی دولتی و خصوصی از این مراکز حمایت کنند، بازدهی اقتصادی این مراکز افزایش پیدا می کند.
رییس واحد یادگار امام شهرری دانشگاه آزاد اسلامی، با اشاره به تحقق شعار هفتادمین اجلاس شورای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی دانش، فرهنگ و اقتصاد تصریح کرد: برای دستیابی به توسعه فرهنگی، باید به دانشجویان میدان دهیم. اگر این باور در مدیران اجرایی دانشگاه آزاد اسلامی نهادینه شود که دانشجویان می توانند اقدامات مهمی انجام دهند، شاخص های فرهنگی نیز افزایش می یابد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>