راه‌اندازی بیش از ۷۰ مرکز رشد در دانشگاه آزاد

مدیرکل توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی کشور گفت: برای توسعه فناوری، توسعه مراکز رشد و شرکت‌های دانش بنیان در دستور کار قرار دارد. تاکنون ۷۱ مرکز رشد با بیشتر از ۶۷۰ هسته و واحد فناور در دانشگاه آزاد اسلامی راه اندازی شد.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه گیلان، دکتر داود ثمری در نخستین جشنواره کارآفرینان برتر دانشگاهی استان گیلان در پاسخ به سوال سیاست کلان دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص ارتباط با صنعت، اظهار کرد: سیاست کلان ما در دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه پژوهش و فناوری توسعه پژوهش‌های کاربردی و مورد نیاز کشور بوده و در قالب ایجاد کنسرسیون‌های تخصصی این کار در حال پیگیری است.
وی با بیان اینکه باید از ظرفیت واحدهای دانشگاهی برای فراهم کردن زمینه های ارتباط بیشتر علم و صنعت بهره برد، گفت: برای این کار قرار است تا پایان سال ۹۶، مرکز رشد واحدهای فناور در دانشگاه‌های آزاد اسلامی به ۱۵۰ واحد افزایش یابد.
مدیرکل توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی کشور تصریح کرد: برای توسعه فناوری هم توسعه مراکز رشد و هم شرکت‌های دانش ‌بنیان در دستور کار قرار دارد و تاکنون ۷۱ مرکز رشد با بیشتر از ۶۷۰ هسته و واحد فناور در دانشگاه آزاد اسلامی راه اندازی شد.
دکتر ثمری افزود: در مراکز رشد توجه به کارآفرینی پایدار مبتنی بر فناوری جزو رویکردهای اصلی است.
وی با برشمردن اهداف برگزاری جشنواره های کارآفرینی، خاطرنشان کرد: یکی از اهداف برگزاری جشنواره کارآفرینی استانی شناسایی اعضای هیأت علمی، دانشجویان و دانش آموختگان کارآفرین در دانشگاه آزاد اسلامی است که در جشنواره استانی کارآفرینی استان گیلان برترین ها معرفی شدند که افراد منتخب می توانند در مراکز رشد استقرار داشته باشند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>