نحوه حمایت از نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی

معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد با ابلاغ بخشنامه‌ای نحوه حمایت از نشریات دانشجویی را اعلام کرد.
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس به نقل از مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد، به تازگی بخش‌نامه‌ای توسط طه هاشمی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در راستای حمایت از نشریات دانشجویی به تمام واحد‌های دانشگاه ابلاغ شده است.
این بخشنامه براساس سیاست‌های جدید معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی تنظیم شده و دراختیار واحد‌های دانشگاه آزاد اسلامی قرار گرفته است.
در این آیین‌نامه تمام نشریات دانشجویی با رویکردهای فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، هنری، ادبی، عقیدتی، طنز، ورزشی، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس که دارای هویت حقیقی و یا وابسته به نهادهای ترویجی و تبلیغی دانشجویی هستند، مورد حمایت قرار می‌گیرند.
نشریات فرهنگی و هنری دراین دستور‌العمل نسبت به جراید دیگر اولویت دارند، اما نشریات دانشجویی با هویت مستقل و ارگانی رسمی دانشگاه، مثل روابط عمومی‌ها، دفاترفرهنگ و گروه‌های علمی دانشکده‌ها شامل این بخش‌نامه نمی‌شوند.
نشریات با هویت حقیقی یا وابسته به نهادهای ترویجی و تبلیغی دانشجویی مانند تشکل ها و نهادهای دانشگای که صاحب امتیاز، مدیر مسئول و هیات تحریریه آنها غالبا متشکل از دانشجویان باشند با رویکرد انتشار در حوزه های فرهنگی و هنری در اولویت حمایت قرار خواهند گرفت.
گفتنی است، این نشریات می توانند بر اساس رویکرد و موضوع انتشار خود، به سایت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی به آدرس farhangi.iau.ir مراجعه و نسبت به ارائه درخواست حمایت اقدام نمایند.
در این بخشنامه تاکید شده، نشریاتی که صاحب امتیاز و یا مدیر مسئل آنها کارمند دانشگاه و یا امتیاز نشر آنها متعلق به یکی از ادارات وابسته به واحدهای دانشگاهی مانند معاونت فرهنگی، روابط عمومی، دفاتر فرهنگ، کانون‌های قرآن و عترت باشند شامل این آیین نامه نمی‌شوند.
همچنین شورای ناظر برفعالیت نشریات دانشجویی هر واحد دانشگاهی، مرجع تایید درخواست و ناظر بر احراز شرایط اخذ حمایت و تسهیلات است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>