وام‌های کم بهره دانشگاه آزاد در خدمت طرح‌های پژوهشی عرصه صنعت

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: هر فارغ‌التحصیل دانشگاه آزاد اسلامی که بتواند طرح پژوهشی خود را در عرصه صنعت به ثروت تبدیل کند می تواند از وام های کم بهره دانشگاه آزاد بهره برداری کند.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه مازندران ،حمید میرزاده امروز یکم آذرماه ۹۳ در نشستی که با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی در دانشگاه آزاد ساری برگزار شد، گفت: اگر قرار است در سال ۱۴۰۴ پنجاه درصد اقتصاد ایران بر عهده اقتصاد دانش بنیان باشد بنابراین دانشگاه ها باید برای برآورده کردن این هدف دراولویت قرار گیرند.
وی با بیان اینکه اقتصاد دانش بنیان، ارتباط مستقیمی با توسعه کمی و کیفی دانشگاه‌ها دارد، افزود: در ذات تحصیلات تکمیلی شتاب علمی قرار دارد و دانشگاه آزاد اسلامی نیز این مسئله را تشخیص داده و در توسعه تحصیلات تکمیلی و توسعه فرهنگی تلاش دارد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه کارآفرینی، کیفی سازی، توجه به تحصیلات تکمیلی و اقتصاد دانش‌بنیان از اهداف دانشگاه آزاد اسلامی است، تصریح کرد: هر فارغ‌التحصیل دانشگاه آزاد اسلامی که بتواند طرح پژوهشی خود را در عرصه صنعت به ثروت تیدیل کند می تواند از وام های کم بهره دانشگاه آزاد بهره برداری کند.
وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی در مقطع کارشناسی در سطح کشور دارای یک میلیون ظرفیت دارد که ظرفیت نیم میلیون آن خالی است.
میرزاده اظهار کرد: در حال حاضر در دانشگاه آزاد کشور ۱۲۰۰۰ استادیار به بالا و۷۰۰۰ مربی برخوردار است که این مربیان تا سال ۹۶ به جمعیت ۱۲۰۰۰ استادیار افزوده می‌شوند. این در حالیست که در سال ۱۳۹۳ در مقطع دکتری ۷۰ رشته اضافه شد.
وی در پایان هدف دانشگاه آزاد را توسعه علمی دانست و با گله‌مندی از برخی نمایندگان مجلس گفت: توسعه تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد بحث کیفی سازی است و من از نمایندگان مجلس تعجب می‌کنم که در کشوری که ۱۰ هزار بیسواد وجود دارد با رشد و توسعه تحصیلات تکمیلی مخالفت می‌کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>